Zeytin İçin, Adalet İçin Yollardayız

Zeytinlikler bu kez Torba Kanun Teklifi ile yine tehlikede! Zeytinime Dokunma demek için buluşuyoruz.

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ni  Çarşamba günü saat 11:00’de görüşecek. Bu kanun teklifine göre zeytinlikler, madencilik faaliyetlerine açılabilecek. Enerji Bakanlığı’nca kamu yararı bulunması halinde zeytinliklerin yerinden taşınmasına, kaldırılmasına izin verilebilecek!

Biz İkizköylüler, “zeytinime dokunma” demek için, Çarşamba günü saat 10:00’da TBMM’de Meclis Çankaya kapısı önünde olacağız. Tüm yaşam ve hak savunucularını, sivil toplum kuruluşlarını, ilgili sendikaları, milletvekilleri ve siyasileri; kadim zeytin ağacının sesi olmaya, en büyük kamu yararı olan zeytinlerimize sahip çıkmaya, korumaya ve dayanışmaya çağırıyoruz!

Zeytin için adalet gelene dek, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz!

83 senedir kadim ağaçlarımızı koruyan Zeytin Yasası delinmeye, canımız olarak gördüğümüz zeytinlerimiz madenciliğe açılmaya çalışılıyor. Bizlerin vekili olarak meclise gidenler; bizleri temsil etmek, bizlerin hakkını hukuku savunmak, halk için çalışmak yerine sermayeye vekillik yapıyorlar. Sermaye için yasalar yapıp halkın yaşam alanlarının, ormanların, doğal ve kültürel varlıkların talanı için yasalar yapıyorlar.

Gün gelecek devran dönecek ormanlarımızı, zeytinliklerimizi, yaşam alanlarımızı talan edenler, halk için kamu yararı için değil şirketlerin çıkarı için kendileri için yasalar çıkaranlar, kararlar alanlar yargılanacaklar, halka hesap verecekler.

1 thought on “Zeytin İçin, Adalet İçin Yollardayız

  1. Gün gelecek zeytinin adaleti bu ülkeyi ıslah edecek!
    Ekmek arası zeytin yiyerek büyüyen nesiller… Kazanan bizler olacağız! Ülkenin dört bir yanındaki ekokırıma karşı hep birlikte mücadele edeceğiz!
    Akbelen’i vermeyeceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir